W dniu 26 marca 2013 r. w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu dla gimnazjalistów pt. "Junior Master of English Grammar 2013". Do testu komputerowego ze znajomości gramatyki języka angielskiego na poziomie rozszerzonym przystąpiło 37 uczniów z dziewięciu szkół gimnazjalnych z Krosna i okolicy. Oto laureaci:
I miejsce: Bartosz Grzebieniowski (Gimnazjum nr 4 w Krośnie)
II miejsce: Natalia Jedziniak (Gimnazjum nr 4 w Krośnie)
III miejsce: Aleksandra Kafel (Gimnazjum nr 4 w Krośnie)
IV miejsce: Sara Rajchel (Zespół Szkół w Jedliczu) oraz Maria Guzik (Gimnazjum nr 4 w Krośnie)

Wyróżnienia otrzymali:
Łukasz Krówka (Zespół Szkół w Moderówce), Kinga Aszklar i Aleksandra Zima (Społeczne Gimnazjum w Rogach) oraz Tomasz Piotrowski (Gimnazjum w Krościenku Wyżnym)

Czas oczekiwania na wyniki konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów umilił nasz szkolny Kabaret SSOK.
Dziękujemy jedenastu Paniom nauczycielkom języka angielskiego za przygotowanie gimnazjalistów do konkursu i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Serdecznie gratulujemy laureatom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy młodzież gimnazjalną do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorzy:  p. Irena Jakubowicz oraz wicedyrektor szkoły p. Władysław Wojtyczek