Wystawa i pokaz mody w Centrum Dziedzictwa Szkła.

W dniu 2 grudnia 2012 roku w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie przy ul. Blich 2  odbył się, w połączeniu z pokazem mody i biżuterii, wernisaż wystawy ?W szklanym klimacie świąt?. Wernisaż wystawy otwierał pokaz autorskiej kolekcji mody i biżuterii Doroty Chrostek i Katarzyny Kalaty. Kolekcję strojów jak i biżuterię prezentowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie z Koła Modelek przygotowane do pokazu przez opiekuna koła p. Wiesławę Szwast. Relacja z pokazu mody ukazała się również na portalu Nowiny24.pl - link. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział, zarówno w pokazie mody jak i w prezentacji swoich autorskich prac na wystawie z dziedziny haftu i biżuterii. Wśród przedstawionych ozdób świątecznych wykonanych przez różnych twórców, głównie ze szkła, zostały zaprezentowane prace uczennic Technikum Odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie. Dla podkreślenia urody pokazanych ozdób świątecznych oraz niepowtarzalności i ulotności dekoracji ze szkła zostały one zaprezentowane na serwetach wykonanych techniką haftu haczowskiego.  Dodatkową atrakcją wystawy stała się wyjątkowa kolekcja biżuterii wykonanej techniką haftu sutaszowego z wykorzystaniem elementów ze szkła w formie szklanych koralików. Wszystkie prace zostały samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez uczennice Technikum Odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana. Szczepanika w Krośnie na Warsztatach Rękodzieła Artystycznego pod kierunkiem Marty Bożek ? Pocenty. Zarówno pokaz mody jak i wystawa cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy Krosna i okolic. Wystawę można zwiedzać w Centrum Dziedzictwa Szkła mieszczącego się w Krośnie przy ul. Blich 2 do dnia 8 stycznia 2013 roku.

Link do galerii

Serdecznie zapraszamy!