Warsztaty Rękodzieła Artystycznego ?Projektowanie i modelowanie biżuterii z wykorzystaniem zamków błyskawicznych?

W dniu 21 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Szczepanika w Krośnie odbyły się Warsztaty Rękodzieła Artystycznego dla uczniów Technikum Odzieżowego. Zajęcia zostały opracowane i przeprowadzone przez M. Bożek ? Pocenty nauczyciela przedmiotu i instruktora rękodzieła artystycznego, w ramach zajęć rozszerzających, na przedmiocie pracownia materiałoznawstwa odzieżowego wg autorskiego programu.
Uczestniczyły w nich uczennice klasy I i II Technikum Odzieżowego.
Podczas zajęć uczennice zapoznały się z technikami stosowanymi w modelowaniu i projektowaniu biżuterii, w której jako tworzywo wykorzystano zamki błyskawiczne.

Efektem końcowym warsztatów jest praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności poprzez samodzielne zaprojektowanie i wykonanie biżuterii w formie naszyjnika, broszki, kolczyków lub bransolety. Wykonane prace zostaną ocenione i wezmą udział w konkursie pod hasłem:  ?Zamkowe? fantazje. Wszystkie prace, wykonane przez uczennice, zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie.

link do galerii

Opracowała: Marta Bożek-Pocenty