Z radością informujemy, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Nowacka, Sylwia Czekańska, Mateusz Jastrząb, Radosław Guzy zdobyła I miejsce, natomiast druga drużyna w składzie: Karen Baska, Agnieszka Kędzior, Katarzyna Lorens, Edyta Zima otrzymała miejsce V w konkursie wiedzy o Józefie Ignacym Kraszewskim, który odbył się 16 listopada w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie przygotowali swoje programy artystyczne pod opieką p. Bogusławy Kopczyk.

Konkurs zorganizowano w związku z przypadającą na ten rok 200. rocznicą urodzin pisarza i ustanowieniem przez Sejm RP roku 2012 Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego.Z naszej szkoły zgłosiły się 2 czteroosobowe zespoły, które razem z innymi uczniami z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowały się w trzech konkurencjach.
?Sceny z życia Kraszewskiego? ? pod takim hasłem uczestnicy mieli za zadanie przedstawić inscenizację słowno-muzyczną opartą na fragmentach biografii i/lub twórczości J. I. Kraszewskiego. Młodzież wcieliła się zarówno w bohaterów z powieści pisarza, jak i samego Kraszewskiego prezentując wybrane rozdziały z jego bogatej biografii. Były to scenki ?Urodziny Kraszewskiego? i ?Rozpacz żony Kraszewskiego?.
W konkurencji pod hasłem ?Kraszewski ? warto czytać?!? zespoły musiały w dowolnie wybranej formie zaprezentować spot reklamowy promujący twórczość lub wybrany utwór J. I. Kraszewskiego. W formie prezentacji multimedialnych, filmów i inscenizacji. Nasza młodzież reklamowała powieść ?Ulana? i ?Hołotę?.
W ostatnim etapie wszyscy otrzymali do rozwiązania test składający się 15 pytań, w którym należało odpowiedzieć m.in. na pytania: Jaka powieść otwierała cykl ?Z dziejów Polski?; Gdzie Kraszewski odbywał karę 3,5 roku twierdzy, po oskarżeniu o współpracę z wywiadem francuskim; Gdzie znajdują się muzea poświęcone Kraszewskiemu.
Nagrody wręczyła laureatom Dyrektor KBP ? Teresa Leśniak i przewodnicząca jury Stanisława Raus, gratulując wszystkim uczestnikom imponującej wiedzy i pomysłowości w prezentowaniu twórczości i biografii Kraszewskiego