Z początkiem jesieni rozpoczął się drugi już w naszej szkole cykl szkoleń i wykładów w ramach międzynarodowego programu organizacji AIESEC. Do naszej szkoły, podobnie jak w zeszłym roku, zawitali obcojęzyczni studenci. Tym razem w pierwszym tygodniu października mogliśmy gościć trzy dziewczyny: Alinę Bibilashvili z Gruzji, Chau Nguyen z Wietnamu oraz Geaninę Tiron z Rumunii.

Dziewczyny miały okazję spędzić u nas cały tydzień, prowadząc lekcje, warsztaty i wykłady dla uczniów wielu klas naszej szkoły. Wszystkie spotkania prowadzono w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie mogli nie tylko poznać elementy kultury, historii i tradycji krajów, z których przyjechały studentki, ale przede wszystkim podszlifować umiejętności językowe i poćwiczyć rozumienie różnorodnych akcentów i wymowy. Trzeba przyznać, iż niektóre zajęcia były nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych. I choć czasem trudno było uczniom zrozumieć wymowę studentki z Wietnamu, możliwość bezpośredniej rozmowy z osobą o kulturze i tradycji tak bardzo odległej od polskiej rekompensowała braki językowe. Wierzymy, iż dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie wzbogacają swą wiedzę na temat otaczającego ich świata i weryfikują wyobrażenia związane ze sposobami komunikacji i zrozumieniem innych, bardzo często różniących się od siebie, narodowości.