Jak każdego roku nasi uczniowie brali udział w wielu akcjach charytatywnych. Zbierali pieniążki na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Krośnie, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Górę Grosza, Krośnieńskie Hospicjum oraz Adopcję Serca. czyli dla dzieci z Afryki.
Uczniowie zbierali także plastikowe zakrętki dla chorej Emilki, makulaturę, aby pomóc misjom w Afryce, maskotki, aby pomóc chorej Hani.
Wśród działań naszych wolontariuszy znalazły się także: tworzenie papierowych żonkili na Pola Nadziei, dyżurowanie w szatni RCKP, aby zbierać pieniądze dla chorych w hospicjum, pisanie listów w obronie praw człowieka Amnesty Internetional.
Oprócz pojedynczych akcji nasi uczniowie w trakcie całego roku systematycznie pomagają podopiecznym Hospicjum i Domów Pomocy Społecznej w Krośnie.
Drodzy wolontariusze! Dostrzegamy i doceniamy każdy wasz gest oraz czas poświęcony na niesienie pomocy innym. Gratulujemy Wam i dziękujemy!
We wtorek, 4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1 Technikum Turystycznego wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Marczuk wybrali się na wycieczkę po Krośnie.Uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Rzemiosła, gdzie zapoznali się z historią Pierwszej Krajowej Fabryki Zegarów Wieżowych Michała Mięsowicza oraz dziejami rzemiosła Polski południowo -wschodniej.Wdrapali się również na sam szczyt Wieży Farnej mierzącej 38 metrów wysokości, gdzie mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta oraz łagodne wzgórza Beskidu Niskiego oraz zobaczyć jeden z największych dzwonów w Polsce „Urban” z 1639 roku i dwa, mniejsze dzwony –„Jan” i „Marian”.
22 maja 2019 r. uczniowie klas: 1 TT ,1 LOe , 2 LOe i 2 fakult. wraz z opiekunami: p. H.Figat, p. E.Marczuk, p.M.Bobusią, p.PGuzikem, p. A.Kowalik, p.D.Pulnarem i p. A.Niepokój , wzięli udział w VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Rzeszowie. Wydarzenie to zorganizowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przy współpracy blisko 30 różnych służb mundurowych i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem. W tym roku Święto odbyło się pod hasłem „Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”.
Dnia 30 maja 2019 uczniowie I klasy Technikum Ekonomicznego pod opieka wychowawcy p. Eweliny Tokarz i p. Ireny Jakubowicz wzięli udział w zajęciach branżowych organizowanych przez rzeszowski oddział Narodowego Banku Polskiego. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z działalnością i funkcją NBP. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat zasad i sposobu działania Banku. Mogli dowiedzieć się o procesach tworzenia i niszczenia banknotów, wprowadzaniu i wycofywaniu gotówki z obiegu, oraz działalności skarbca. Uczniowie mogli także zobaczyć wystawę poświęconą wielkim, polskim ekonomistom, a także z bliska zobaczyć stare maszyny do liczenia i niszczenia pieniędzy, jak również piękne, zdobione sejfy. Oprócz tego, uczniowie klasy I TE wzięli udział w zwiedzaniu podziemi rzeszowskiego rynku, gdzie mogli usłyszeć o historii miasta i najważniejszych wydarzeniach tego miejsca.
W piątek 7 czerwca 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się trzeci - finałowy etap konkursu "Przedsiębiorczość w praktyce, IV" objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
I miejsce w konkursie zajęła reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczniów klasy 3 Technikum Ekonomicznego w składzie:
- Klaudia Wilczyńska
- Izabela Wilk,
- Piotr Farej
pod opieką merytoryczną p. Dyrektor Angeliki Majkut.
Dnia 27 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich. Wzięli w nim udział uczniowie Liceum i Technikum. Laureatami zostali:
Drugim konkursem był konkurs na plakat z promujący Unię Europejską i wybory do Parlamentu Europejskiego. Najlepszą prace wykonała:
Organizatorem obu konkursów był p. mgr D. Pulnar. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!
W dniu 31.05.2019 r. gościliśmy w naszej szkole 30 osobową grupę młodzieży wraz z dwiema opiekunkami, p. Timeą Kelemen-Feher oraz p. Csillą Surányi ze szkoły Németh László Gimnázium, Általános Iskola w Hódmezővásárhely na Węgrzech. Z tą szkołą współpracujemy od dwóch lat realizując wspólnie projekt Schengen 2.0, Leben in Europa ohne Grenzen w ramach programu Erasmus+. Goście węgierscy przebywali przez cztery dni w Polsce w ramach projektu wymiany młodzieży polsko-węgierskiej Fundacji im. Wacława Felczaka „Dwa bratanki”.
Po przybyciu do nas goście zostali powitani na sali gimnastycznej przez dyrektora naszej szkoły p. mgr A. Gregorczyka. Następnie uczniowie klasy 1cLO przedstawili prezentację „Szczepanika” w języku angielskim. Grupa rekonstrukcyjna pod kierunkiem p. mgr M. Gancarza zaprezentowała stroje historyczne, po czym goście węgierscy zaprezentowali krótki film o swoim mieście. Oprawę artystyczną zapewnił jak zawsze niezastąpiony kabaret SSOK prowadzony przez p. mgr B. Gałązkę. Organizacją spotkania kierowała p. mgr E. Kozielec
29 maja odbył się również po raz pierwszy w „Szczepaniku” Dzień Spedytora. W I edycji uczestniczyli uczniowie klas I, II i III naszej Szkoły, kształcący się w zawodzie technik spedytor.
Głównym punktem imprezy był konkurs „SPEDYTOR No.1”, który wyłonił najlepszego spedytora w naszej Szkole. Odbyły się też liczne konkursy i quizy językowe a także spedycyjne koło fortuny. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość skorzystania z symulatora dachowania.
Praktyczne umiejętności zawodowe nasi spedytorzy mogli sprawdzić w trakcie rywalizacji w tworzeniu i znakowaniu paletowych jednostek ładunkowych - pjł.
Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, przy dużym zaangażowaniu uczestników. Mamy nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu imprez organizowanych w naszej Szkole.
Organizatorzy: S.Szajna-Kuck, M.Wójtowicz, I.Jakubowicz, J.Luśnia.
W środę 29 maja odbył się w naszej szkole II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy o Puchar Dyrektora oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
Celem Turnieju Pożarniczo-Ratowniczego było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, w szczególności zapoznanie młodzieży z zasadami postępowania w czasie pożaru, z podstawowym sprzętem strażackim i zasadami jego obsługi oraz nabycie umiejętności pokonywania toru przeszkód i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap pisemny w formie testu został przygotowany przez PSP w Krośnie. Drugi etap - praktyczny obejmował trzy ogniska urazowe, rozpoznawanie sprzętu oraz tor przeszkód. Młodzież skupiona w drużynie ratowniczej „Szczepanika” przygotowała bardzo ciekawe ogniska urazowe. Obejmowały one m.in. zadławienia, utratę przytomności, resuscytację niemowlęcia, złamania, użycie defibrylatora oraz pierwszą pomoc poszkodowanym w wypadku samochodowym. Kolejnym wyzwaniem było rozpoznawanie sprzętu strażackiego udostępnionego przez straż pożarną. Każda drużyna musiała na zakończenie zawodów pokonać tor przeszkód.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
W dniu 28 maja 2019 r. odbył się finał XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Organizatorem konkursu byli nauczyciele grupy ekonomicznej i hotelarskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.
Konkurs poprzedziła konferencja zorganizowana przez nauczycieli „Rozwadowskiego Ekonomika”. Konferencja odbyła się pod patronatem Starosty Stalowowolskiego oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów w dniu 22 maja 2019 r.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników, w tym uczennice naszej szkoły, Ewa Kiszka i Paulina Polak z klasy II TH oraz Zuzanna Świszcz z klasy III TH.
Ewa i Zuzanna zostały wyróżnione w konkursie i do domu wróciły z dyplomem i nagrodami rzeczowymi od sponsorów.
Ewie i Zuzannie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: mgr Anna Karaś
Więcej informacji na stronie szkoły: http://ekonomik.stalowawola.pl/