W dniach 20-24.11.2017 r. czworo uczniów z naszej szkoły: Angelika Popiel z kl. IIIbLO, Weronika Oszajca z kl. IIIaLO, Szymon Fiejdasz z kl. IITE, Jakub Wawrzkiewicz z kl. IIeLO oraz dwoje nauczycieli: p. Zbigniew Półchłopek oraz Marek Gancarz brało udział w międzynarodowym spotkaniu w mieście Hódmezövasarhely na Węgrzech w ramach projektu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Od września 2017r. nasza szkoła wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Francji, Węgier i Rumunii bierze udział w trzyletnim międzynarodowym projekcie „Schengen 2.0. Życie w Europie bez granic.”

Celem projektu jest wskazanie młodzieży jak dużą wartością jest życie i funkcjonowanie we współczesnej Europie, czyli w organizmie wielonarodowym, w którym można swobodnie podróżować, podejmować studia, pracę, nawiązywać znajomości z rówieśnikami z innych krajów.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informuję, że nasza szkoła została beneficjentem kolejnego programu ERASMUS+.

Z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ - Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, uzyskaliśmy potwierdzenie, że został zatwierdzony do realizacji nasz wniosek pod tytułem: „Schengen 2.0, Leben in Europa ohne Grenzen”, który przygotowywaliśmy wspólnie ze szkołami w Niemczech, Francji, Rumunii i na Węgrzech. Koordynatorem projektu jest szkoła Gemeinschaftsschule Mettlach-Orscholz w Niemczech, z którą już ponad rok temu nawiązaliśmy współpracę.

Nasz projekt będzie realizowany w latach 2017 – 2020 i będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym. Na jego realizację przyznano nam kwotę 26 070 euro. 

Wkrótce, w listopadzie br, pierwszy wyjazd zagraniczny - na Węgry.

Ze strony naszej szkoły projekt koordynuje Pan Prof. Zbigniew Półchłopek i do niego prosimy się zwracać z pytaniami o szczegóły.

Zapraszamy uczniów do pracy w projekcie.

facebook_page_plugin