?Techniki mieszane w projektowaniu i komponowaniu aplikacji to hasło przewodnie Warsztatów Rękodzieła Artystycznego, które zostały przeprowadzone w dniach 22, 25 i 27 października 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.

Warsztaty zostały opracowane i przeprowadzone przez M. Bożek ?Pocenty nauczyciela i instruktora rękodzieła, w ramach zajęć rozszerzających, na przedmiocie pracownia materiałoznawstwa odzieżowego wg autorskiego programu.

Uczestniczyły w nich uczennice klasy II i III Technikum Odzieżowego.
Program zajęć objął następujące zagadnienia:
- podstawy projektowania aplikacji
- rodzaje stosowanych surowców podstawowych i uzupełniających
- zasady przygotowania szablonów
- maszynowe i ręczne naszywanie aplikacji
-techniki wykonywania aplikacji tradycyjnych, witrażowych, wielowarstwowych
- metody uzyskiwania faktury i tworzenia przestrzeni

Efektem końcowym warsztatów jest praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności poprzez samodzielne zaprojektowanie i wykonanie aplikacji na wyrobie odzieżowym.
Wykonane prace zostaną ocenione i wezmą udział w konkursie pod hasłem: ?Aplikacje jako motyw zdobiący odzież i jej dodatki?.