Uczniowie klasy 2 TE i 3 TE uczestniczyli w dwudniowym wydarzeniu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”, realizowanym przez Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem projektu zostało Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce.

Plan zajęć projektowych obejmował 4 tematyczne warsztaty, które odbyły się w CTiR w Kielnarowej oraz grę terenową wraz z konkursem, która miała miejsce na obszarze Muzeum w Bóbrce.

Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy, umiejętności oraz świadomości finansowej. Uczniowie poprzez udział w wydarzeniu pogłębili swoją wiedzę z obszarów dotyczących podstawowych zjawisk ekonomicznych, mechanizmów oszczędzania, pomnażania kapitału oraz zarządzania własnymi finansami.

Zwycięzcami w projekcie zostali:
1. Izabela Uram, Małgorzata Jurusik, Dominik Sanocki
2. Natalia Gronek, Krystian Wójcik, Wiktor Kapinos
3. Wiktoria Rutka, Klaudia Ząbik, Karolina Białas.

Dziękujemy za moc wrażeń nie tylko ekonomicznych.