"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

Podczas Lekcji historii ruszymy szlakiem opowieści o średniowieczu innym niż to znane z hollywoodzkich produkcji, barwnym i nie tak mrocznym. Sześć odcinków przygotowanych wraz z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zobaczyć będzie można w sieci. Uprzejmej uwadze widzów - nauczyciele oraz uczniowie - polecą lekcje historii, a w nich:

  • Lekcja 1: Pokaz i omówienie strojów noszonych od wieku X-XI do XV.
  • Lekcja 2: Pokazy tańców: węgierski Ördög útja oraz taniec dworski, późnośredniowieczny.
  • Lekcja 3: Historia szczerbca oraz jego rola i symboliczne znaczenie.
  • Lekcja 4: Opowieść o królu Władysławie Jagielle i jego czterech żonach czy też wierny mąż czterech niewiernych żon.
  • Lekcja 5: Higiena. Opowieść o średniowiecznej higienie i rozwiewaniu mitów jej dotyczących.
  • Lekcja 6: Posiłki. Opowieść o tym, co i w jaki sposób jadano na dworze Władysława Jagiełły i jego żony królowej Jadwigi, czego nie jadał monarcha i za podanie jakiego posiłku ganiony był jego sługa.
  • Narracja, opiekunowie: Marek Gancarz, Ewa Kłos
  • Występują: Grupa rekonstrukcyjna działająca przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie: Martyna Berdechowska, Klaudia Guzik, Zuzanna Łuć, Julia Michna, Julia Ślęczka, Weronika Topolska, Aleksandra Wiśniowska, Vittoria Zygmunt, Damian Beck, Jakub Kurpiel, Tomasz Pelczar

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk