Podczas Lekcji historii ruszymy szlakiem opowieści o średniowieczu innym niż to znane z hollywoodzkich produkcji, barwnym i nie tak mrocznym. Sześć odcinków przygotowanych wraz z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zobaczyć będzie można w sieci. Uprzejmej uwadze widzów - nauczyciele oraz uczniowie - polecą lekcje historii, a w nich:

• Lekcja 1: Pokaz i omówienie strojów noszonych od wieku X-XI do XV.
  • Lekcja 2: Pokazy tańców: węgierski Ördög útja oraz taniec dworski, późnośredniowieczny.
  • Lekcja 3: Historia szczerbca oraz jego rola i symboliczne znaczenie.
  • Lekcja 4: Opowieść o królu Władysławie Jagielle i jego czterech żonach czy też wierny mąż czterech niewiernych żon.
  • Lekcja 5: Higiena. Opowieść o średniowiecznej higienie i rozwiewaniu mitów jej dotyczących.
  • Lekcja 6: Posiłki. Opowieść o tym, co i w jaki sposób jadano na dworze Władysława Jagiełły i jego żony królowej Jadwigi, czego nie jadał monarcha i za podanie jakiego posiłku ganiony był jego sługa.
  • Narracja, opiekunowie: Marek Gancarz, Ewa Kłos
  • Występują: Grupa rekonstrukcyjna działająca przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie: Martyna Berdechowska, Klaudia Guzik, Zuzanna Łuć, Julia Michna, Julia Ślęczka, Weronika Topolska, Aleksandra Wiśniowska, Vittoria Zygmunt, Damian Beck, Jakub Kurpiel, Tomasz Pelczar