Zawieszenie zajęć
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika, szkoła realizuje nauczanie zdalne w tym okresie. #Zostań_w_domu

Drodzy Rodzice,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Wasze i Waszego dziecka, Minister Edukacji Narodowej Rozporządzeniem z dnia 11 marca 2020 roku zawiesił zajęcia szkolne od 12 do 25 marca 2020 roku.
Zwracamy uwagę, że okresu zawieszenia zajęć nie należy traktować jako czasu dodatkowych ferii. Prosimy o to, by uczniowie pozostali w domu, aby ustrzec się przypadkowego zakażenia w miejscach publicznych. Apelujemy o  rygorystycznie przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły drogą elektroniczną poprzez iDziennik.
Zwracamy się też z apelem, aby zachęcać swoje dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Także i nauczyciele - poprzez iDziennik - będą się starać przesyłać materiały i wskazówki do samodzielnej pracy w domu.

Drodzy Uczniowie,
pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć. Przeczytajcie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje. Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych Wam przez Waszego nauczyciela. Ze szczególnym apelem w tej sprawie zwracam się do abiturientów.