Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W dniach 16 – 17 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II LO ab w składzie: Katarzyna Nogaj, Paulina Jucha i Jakub Kędzierski pod opieką p. Anety Rosenbaiger, jako jedna z 8 najlepszych drużyn w Polsce uczestniczyli w finale 6. ogólnopolskiej edycji konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” pn. "Rycerze Okrągłego Stołu".

Uczniowie musieli zapoznać się z utworami Jacka Kaczmarskiego, a także historią obrad Okrągłego Stołu '89 i legendami arturiańskimi, z których sam motyw okrągłego stołu się wywodzi.

Nagrodą za zakwalifikowanie się do finału konkursu była możliwość zwiedzania wybranych muzeów w Krakowie. Sam finał rozgrywany był w Wieliczce o bardzo nietypowej porze, gdyż między godziną 22 a 3 nad ranem. 3 -osobowe drużyny musiały rozegrać 7 gier pod nazwami: Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim, Kalambury z Jackiem Kaczmarskim, Jaka to historia z Jackiem Kaczmarskim, Postać z Jackiem Kaczmarskim, Czarne Historie z Jackiem Kaczmarskim, Art-Calambours z Jackiem Kaczmarskim, Jaka to melodia z Jackiem Kaczmarskim.

Po zaciętej walce udało się naszej drużynie zdobyć zaszczytne 3 miejsce.

Gratulujemy wyniku!!!