Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
Zobacz więcej

"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

W dniach 16 – 17 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II LO ab w składzie: Katarzyna Nogaj, Paulina Jucha i Jakub Kędzierski pod opieką p. Anety Rosenbaiger, jako jedna z 8 najlepszych drużyn w Polsce uczestniczyli w finale 6. ogólnopolskiej edycji konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” pn. "Rycerze Okrągłego Stołu".

Uczniowie musieli zapoznać się z utworami Jacka Kaczmarskiego, a także historią obrad Okrągłego Stołu '89 i legendami arturiańskimi, z których sam motyw okrągłego stołu się wywodzi.

 

Nagrodą za zakwalifikowanie się do finału konkursu była możliwość zwiedzania wybranych muzeów w Krakowie. Sam finał rozgrywany był w Wieliczce o bardzo nietypowej porze, gdyż między godziną 22 a 3 nad ranem. 3 -osobowe drużyny musiały rozegrać 7 gier pod nazwami: Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim, Kalambury z Jackiem Kaczmarskim, Jaka to historia z Jackiem Kaczmarskim, Postać z Jackiem Kaczmarskim, Czarne Historie z Jackiem Kaczmarskim, Art-Calambours z Jackiem Kaczmarskim, Jaka to melodia z Jackiem Kaczmarskim.

Po zaciętej walce udało się naszej drużynie zdobyć zaszczytne 3 miejsce.

Galeria

Gratulujemy wyniku!!!

 

facebook_page_plugin