18 września uczniowie klasy 2 TT wraz z p. Beatą Madejską w ramach przedmiotu Pracownia turystyki udali się na wycieczkę przedmiotową do Muzeum Misyjnego Sióstr Klawerianek w Krośnie. Uczniowie mieli możliwość poznania stylu życia i kultury narodów żyjących na 4 kontynentach - Afryki, Azji, Australii i Oceanii oraz Ameryki Południowej - przedmiotów codziennego użytku (naczynia na wodę, miski, talerze, koszyki, maty czy grzebienie) wykonanych z traw, liści palmowych, rafii, drewna i skóry. Mogli tu zobaczyć również ciekawą biżuterię, instrumenty muzyczne, broń myśliwską, ubiory noszone na różnych kontynentach, malowidła oraz eksponaty świata zwierzęcego. Nasz zachwyt wzbudziły przepiękne obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Miłosiernego wykonane ze skrzydełek motyli. Dziękujemy Siostrze Krystynie, która wcieliła się w rolę przewodnika i w świetnej atmosferze przeprowadziła nas przez magiczny świat 4 kontynentów świata.