Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
Zobacz więcej

"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

18 września uczniowie klasy 2 TT wraz z p. Beatą Madejską w ramach przedmiotu Pracownia turystyki udali się na wycieczkę przedmiotową do Muzeum Misyjnego Sióstr Klawerianek w Krośnie. Uczniowie mieli możliwość poznania stylu życia i kultury narodów żyjących na 4 kontynentach - Afryki, Azji, Australii i Oceanii oraz Ameryki Południowej - przedmiotów codziennego użytku (naczynia na wodę, miski, talerze, koszyki, maty czy grzebienie) wykonanych z traw, liści palmowych, rafii, drewna i skóry. Mogli tu zobaczyć również ciekawą biżuterię, instrumenty muzyczne, broń myśliwską, ubiory noszone na różnych kontynentach, malowidła oraz eksponaty świata zwierzęcego. Nasz zachwyt wzbudziły przepiękne obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Miłosiernego wykonane ze skrzydełek motyli. Dziękujemy Siostrze Krystynie, która wcieliła się w rolę przewodnika i w świetnej atmosferze przeprowadziła nas przez magiczny świat 4 kontynentów świata.

facebook_page_plugin