7 września 2019 roku w odbyło się w Krośnie Narodowe Czytanie Nowel zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną.  Wydarzenie honorowym patronatem objęła Para Prezydencka. Rozpoczął je Prezydent Miasta, a uczniowie naszej szkoły z klasy 2 LO ab z opiekunem p. Bogusławą Kopczyk zaprezentowali fragmenty  „Rozdziobią nas kruki, wrony” S. Żeromskiego, „Sawy” H. Rzewuskiego i „Orki” W. S. Reymonta.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie biblioteki https://www.kbp.krosno.pl/aktualnosc-317-narodowe_czytanie_2019_tak_czytalismy_w.html