"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

W dniu 14 czerwca 2019 r. klasy I Tt i II Tt/Tm udały się na wycieczkę do Budapesztu. Po wielu godzinach podróży zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczęliśmy od  wizyty na Zamku Vajdahunyad – jest to kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych, zaś na  Placu Wolności wysłuchaliśmy historii o najwybitniejszych postaciach „bratniego narodu”.

Następnie przejechaliśmy Aleją Andrassyego - reprezentacyjną aleją, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2002 roku. W dalszym etapie udaliśmy się na Wzgórze Gellerta, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Budapesztu. Najbardziej urzekło nas zwiedzanie Wzgórza Zamkowego i Zamku Królewskiego. W dalszej części naszego zwiedzania udaliśmy się do Bazyliki św. Stefana, która poświęcona została pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I oraz pod Parlament Węgierski.

Na zakończenie wycieczki odbyliśmy godzinny rejs statkiem po Dunaju jako podsumowanie całego dnia zwiedzania i zobaczenia wcześniej odwiedzanych zabytków z perspektywy rzeki.

Opiekunowie: p. Aneta Rosenbaiger, p. Halina Figat, p. Andrzej Rosenbaiger

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk