Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

W tym tygodniu grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły przebywa w Niemczech w miejscowości Orscholz, realizując kolejny etap programu ERASMUS+ „Schengen 2.0. Leben in Europa ohne Grenzen”. Młodzież spotkała się tu ze swoimi partnerami w programie z Niemiec, Francji Węgier i Rumunii. Gospodarzem spotkania w ramach projektu była tym razem szkoła niemiecka – Gemeinschsftsschule Metlach-Orscholz.

Program pobytu był bardzo atrakcyjny, ciekawy i intensywny. Już w poniedziałek, 5 listopada br., uczniowie prezentowali wcześniej przygotowane plakaty na temat wybranego zawodu i różnych aspektów jego funkcjonowania. We wtorek uczestniczyliśmy w wernisażu wystawy obrazów nauczyciela ze szkoły węgierskiej i koncercie rockowym, w środę było spotkanie z burmistrzem miasta Metlach oraz zwiedzanie znanej w całym świecie fabryki porcelany „Villeroy & Boch”. W czwartek zapoznawaliśmy się ze sposobami  prowadzenia preorientacji zawodowej na przykładzie szkoły naszego Partnera, a w piątek w pięknym otoczeniu rzymskiej Villa Borg uczestniczyliśmy w konferencji „Perspektywy zawodowe w Europie bez granic”.  Na tę konferencję młodzież przygotowała  plakaty z wynikami ankiety dotyczącej perspektyw zawodowych uczniów. Z satysfakcją należy podkreślić, że nasz plakat cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Pobytowi towarzyszyło wiele atrakcji turystycznych:
- spacer drewnianym pomostem wśród koron drzew i wyjście na platformę widokową, z której roztaczał się piękny widok na Saarschleife – pętlę, jaką w tym miejscu tworzy rzeka Saara,
- wycieczka do Trewiru – znanego historycznego miasta,
- wizyta w Schengen (zgodnie przecież z nazwą projektu),
- wizyta w parlamencie europejskim w Luxemburgu.
Należy również wspomnieć, że młodzież cały swój pobyt mieszka w domach swoich niemieckich partnerów, co owocuje nowymi przyjaźniami, doświadczeniami w posługiwaniu się językiem obcym, poznawaniu codziennego życia i kultury w Niemczech.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk