Technik ekonomista to zawód poszukiwany i dający szerokie możliwości zawodowe.  Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach.

Ten zawód jest dla Ciebie!

Wybierając ten zawód w naszej szkole, zdobędziesz umiejętności:

• obsługi urządzeń biurowych, posługiwania się finansowo-księgowymi programami komputerowymi,planowania i prowadzenia działalności gospodarczej, obliczania podatków,
  • prowadzenia spraw kadrowo-płacowych, prowadzenia rachunkowości,
  • wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z działalności gospodarczej.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego dwie kwalifikacji w zawodzie:

• EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej - egzamin z tej kwalifikacji odbywa się po pierwszym półroczu klasy czwartej.
  • EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych -uczniowie zdają egzamin po pierwszym półroczu klasy piątej.

Uczeń odbywa również 8 tygodniową  praktykę zawodową w renomowanych przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, bankach, biurach rachunkowych, instytucjach oraz urzędach miasta lub gminy, urzędach skarbowych, oddziałach lub jednostkach terenowych ZUS.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

• Zajęcia na wyższych uczelniach jako klasa patronacka,
  • Spotkania z księgowym, doradcą podatkowym, bankierem, agentem ubezpieczeniowym i finansowym,
  • wycieczki zawodowe m.in. do banku, zakładów produkcyjnych, instytucji ubezpieczeniowych,
  • Dzień Ekonomisty – pokaz umiejętności ekonomiczno – kadrowo- płacowych,
  • projekty w ramach programów z Unii Europejskiej,
  • wyjazdy studyjne na dwa, trzy dni do zaprzyjaźnionej szkoły z zagranicy,
  • zaświadczenie – warsztaty obsługi kas fiskalnych (z certyfikatem).

Technik ekonomista może pracować jako:

• Ekonomista,
  • Księgowy,
  • Bankowiec,
  • Doradca finansowy,
  • Doradca inwestycyjny,
  • Doradca ubezpieczeniowy,
  • Agent ubezpieczeniowy,
  • Asystent menedżera,
  • Menedżer,
  • Urzędnik,
  • Sekretarka.

Zaplecze dydaktyczne szkoły:

• nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie ekonomiczno- rachunkowe,
  • pracownie komputerowe,
  • kształcenie praktyczne w renomowanych biurach rachunkowych, bankach, instytucjach, przedsiębiorstwach.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka

Punkty za oceny na świadectwie liczone będą z przedmiotów:

• język polski
  • matematyka
  • dwie najlepsze oceny uzyskane z języków obcych, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki.

Po zakwalifikowaniu do szkoły otrzymasz skierowanie na bezpłatne badanie lekarskie w celu potwierdzenia braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie technik ekonomista.