Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

Dobiega końca trzeci dzień polskiej odsłony naszego projektu Erasmus+. Ciekawi, co się wydarzyło tego dnia? Zapraszamy na relację słowno-zdjęciową!
Centralnym punktem środy było spotkanie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Dzięki uprzejmości P. Dyrektor RCKP Doroty Cząstki w sali tanecznej RCKP odbyły się warsztaty tańców tradycyjnych. Każda z grup zaprezentowała taniec pochodzący z jej regionu, a potem uczyła podstawowych kroków, figur i układów pozostałe grupy. Zabawy i śmiechu było co niemiara, bo swoich sił w tańcach próbowali też nauczyciele. Polska grupa zaprezentowała rówieśnikom z zagranicy doskonale Wam znany taniec - polonez, wywodzący się ze staropolskiego chodzonego. Okazało się też, że melodie, do których tańczyliśmy tańce węgierski i rumuński są niektórym z nas doskonale znane z polskiego folkloru podhalańskiego.Niesamowite są te europejskie, transgraniczne wędrówki wątków kulturowych! A jak przecudnie wyglądali młodzi ludzie w tradycyjnych strojach!

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk