Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

Jak ten czas szybko mija! Za nami drugi dzień projektu Erasmus+. Dzisiaj z rana młodzież przedstawiła prezentacje na temat różnorodności kulturowej w krajach i regionach, z których pochodzą. Następnie udaliśmy się do Sanoka, gdzie zwiedziliśmy skansen. Przepiękna wiosenna pogoda nastroiła nas poetycko, dlatego nasza fotorelacja jest dzisiaj nieco bardziej artystyczna. A przewodnicy opowiadali nam o znajdujących się tam chyżach i cerkwiach, pochodzących z różnych miejscowości naszego Podkarpacia. Potem udaliśmy się na pyszny obiad do Dworku Sanockiego (możecie zazdrościć). Kolejnym przystankiem na naszej trasie było Miasteczko Galicyjskie. Tam odbyły się m.in. zajęcia w warsztacie lir korbowych prowadzone przez Stanisława Nogaja. Pan Stach opowiadał nam o tych niezwykłych instrumentach oraz zaprezentował, jak wygląda gra na takim instrumencie. Odważni mogli sami pokręcić korbą. Wrażeń było tyle, że o mało nie dostaliśmy korby. Szczęśliwie udaliśmy się w drogę powrotną do Krosna, już ciekawi, co przyniesie kolejny dzień.

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk