Współpraca:Szukaj

Po raz siódmy zapraszamy do udziału w Konkursie europejskim „Spotkanie z Europą Wschodnią".

Uczestnicy konkursu: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego.

Wybierz jedno z zadań  konkursowych i projekt:

1. Ślad wilków – prezentacja jednego z ważnych dla Ciebie aspektów do tematu „Bez granic” forma dowolna (np.: rysunek, collage, film).

2. Sztuka uliczna – zaprezentuj w formie zdjęć z Twojej okolicy, opracuj szkic Twojego dzieła, wykonaj i udokumentuj w formie zdjęć, video itp.

3. Strasznie, strasznie! – napisz opowieść mrożącą krew w żyłach, horror, historię o wampirze albo fan fiction w Twojej miejscowości, albo okolicy, w Europie Środkowo-Wschodniej, dołącz reklamę zachęcającą do przeczytania Twojej historii np.: w formie filmu albo książki mówionej

4. Piecz, piecz ciasta! - przedstaw Ciasta z Twojego regionu, albo jeszcze lepiej takie, które z innych (wschodnio)europejskich krajów znalazły się na Twoim stole (np. nowe wydanie zbioru przepisów, audycja radiowo-telewizyjna), upiecz wybrane ciasta według nich, udokumentuj to w formie zdjęć, albo filmu, na końcu oceń Twoje wypieki.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Prace konkursowe można przygotować indywidualnie, w parach lub małych grupach w języku niemieckim.

Nagrody: główna – tygodniowy pobyt w Münster  z opiekunem, nagroda zwycięzcy (wyróżnienie) m.in. 100 Euro

Wystarczy zdobyć wyróżnienie, by informację o konkursie można było wpisać na świadectwo maturalne.

Termin oddania prac konkursowych: do 23 stycznia 2018 r.

Wszelkie informacje u nauczycieli języka niemieckiego i na stronie internetowej: www.schuelerwettbewerb.eu.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk