W dniu 1 marca 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Projektowania i Modelowania Odzieży ?PROJEKTANCI?.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół odzieżowych kształcących się w zawodzie technik technologii odzieży.

W konkursie uczestniczyło 5 szkół odzieżowych południowo ? wschodniej Polski:

• Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (woj. lubelskie),
  • Zespół Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu (woj. małopolskie),
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy (woj. podkarpackie),
  • Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu (woj. podkarpackie),
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie (woj. podkarpackie).

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były pory roku i żywioły przyrody. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły projektantów, których zadaniem było wykonanie projektu plastycznego oraz modelu ubioru współczesnego inspirowanego motywem przyrody.

Wyniki prac zespołów konkursowych:

I miejsce - projektantki z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych
im. J. Słowackiego w Jarosławiu, które wykonały model ubioru inspirowany jesienią

II miejsce ? projektantki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. J. Szczepanika w Krośnie, które wykonały model inspirowany wodą

III miejsce ? projektantki z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, które wykonały model ubioru inspirowany wiosną.

Na uroczyste zakończenie konkursu przybyła Pani Lucyna Opoń - kierownik krośnieńskiego Oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty oraz Pan Jarosław Grześków - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna. Dyrektor szkoły Andrzej Gregorczyk wręczył laureatkom konkursu puchary, dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.
Na zakończenie konkursu zaprezentowano program ?Pokaz mody? w wykonaniu uczennic i uczniów ZSP Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie. W pokazie wzięły również udział modele wykonane przez projektantki podczas prac konkursowych.

Zakup nagród dla uczestników konkursu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Krosna oraz Rady Rodziców ZSP Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie. Sponsorami konkursu były także krośnieńskie przedsiębiorstwa:
WENTA SP. Z O.O.
WOMAR FOOD SP.J. W. Guzik, M. Winiarski
ZP-H PRO-HAN
Resgraph Sp.z o.o.
PHU Vivopol s.c.

Organizatorki konkursu Teresa Belcik i Alicja Kowalik serdecznie dziękują: Dyrekcji szkoły za pomoc
w organizacji konkursu oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwe było nagrodzenie wszystkich uczestników konkursu.

Opracowała: Alicja Kowalik