W dniach 6-10 listopada reprezentantki chóru "Ben Chór" z ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w raz z opiekunami wzięły udział w 3 trzeciej części spotkania w Garnock Academy (Scotland). Celem naszego spotkania było wykonanie polskiego utworu K. Przerwy - Tetmajera "Widok ze Świnicy do doliny Wierchcichej" i utworu hiszpańskiego García Lorca Nocturno de la ventana IV.
Po przybyciu zostaliśmy przywitani w budynku Rady Miejskiej przez władze North Ayrshire i dyrektora szkoły.

Po uroczystości powitalnej zwiedziliśmy muzeum poświęcone szkockiemu poecie Robertowi Burnsowi, gdzie przedstawiono postać poety, a uczniowie wraz z opiekunami przedstawili tradycyjne utwory wykonywane w Szkocji.
W porze wieczornej odbyła się próba utworu hiszpańskiego i polskiego. Po próbie zostaliśmy poczęstowani tradycyjnymi szkockimi potrawami.

Drugi dzień wizyty rozpoczął się od zajęć rekreacyjno-sportowych dla młodzieży - od zawodów sportowych poprzez próby wokalne, podjęto nas obiadem w szkolnej stołówce. Następnie zorganizowane zostały zajęcia artystyczne. Inspirowana muzyką młodzież została zachęcona do wykonania ogromnego plakatu z najciekawszych elementów wcześniejszych prac. W tym czasie nauczyciele omawiali zadania do wykonania w Hiszpanii, jak również przedstawili materiały do wykorzystania w przygotowaniu młodzieży do wykonania utworów francuskich i szkockich.
Wieczorem odbył się koncert chórów szkolnych z ternu North Ayrshire uwieńczony występem połączonych chórów z Francji, Hiszpanii, Polski i Szkocji.
Po koncercie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy w rytm miejscowych melodii.

Następnego dnia po koncercie rano pożegnaliśmy się z młodzieżą z Hiszpanii i ruszyliśmy zwiedzać niesamowite Riverside Museum i inne atrakcje Glasgow.
Wieczorem wszyscy bawiliśmy się na wspaniałym balu przebierańców.

Nazajutrz rano pożegnaliśmy grupę z Francji i pojechaliśmy zwiedzać stolicę Szkocji - Edynburg, gdzie zobaczyliśmy siedzibę Parlamentu Szkocji, jak również inne atrakcje tego pięknego miasta. Zresztą zobaczcie sami w galerii zdjęć.
Po południu wróciliśmy do North Ayrshire, gdzie po pożegnaniu z uczniami ze Szkocji i ich opiekunami odjechaliśmy na lotnisko w Glasgow, skąd szczęśliwie wróciliśmy do Polski.

Nauczyciel - p. Ewa Kłosfacebook_page_plugin