Uczniowie z II LO b: Sylwia Czekańska, Radosław Guzy, Katarzyna Kordyś, Sabina Urban pod opieką Bogusławy Kopczyk zdobyli III miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza pt. ?A przecież świat jest inny niż nam się wydaje...? w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Kon-kurs odbył się w 20 października 2011 r. i zorganizowany został z okazji obchodzonego w Polsce Roku Czesława Miłosza, w setną rocznicę urodzin poety. Był okazją dla blisko siedemdziesięciu osób - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego - do poznania biografii i twórczości poety, ale przede wszystkim do aktywnej i twórczej pracy z dorobkiem Noblisty. Czteroosobowe zespoły miały za zadanie przedstawić inscenizację słowno-muzyczną opartą na fragmentach biografii, poezji lub prozy Czesława Miłosza. W drugim etapie młodzież musiała wykazać się wiedzą o twórcy odpowiadała na pytania związane z życiem Miłosza. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników był koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Adama Dennisona pt. ?Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza?