Techniki mieszane w projektowaniu i komponowaniu aplikacji

to hasło przewodnie Warsztatów Rękodzieła Artystycznego, które zostały przeprowadzone w dniach 22,25 i 27 października 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.
Warsztaty zostały opracowane i przeprowadzone przez M. Bożek ? Pocenty nauczyciela i instruktora rękodzieła artystycznego, w ramach zajęć rozszerzających, na przedmiocie pracownia materiałoznawstwa odzieżowego wg autorskiego programu.

Uczestniczyły w nich uczennice klasy II i III Technikum Odzieżowego.

Program zajęć objął następujące zagadnienia:

- podstawy projektowania aplikacji
- rodzaje stosowanych surowców podstawowych i uzupełniających
- zasady przygotowania szablonów
- maszynowe i ręczne naszywanie aplikacji
-techniki wykonywania aplikacji tradycyjnych, witrażowych, wielowarstwowych
- metody uzyskiwania faktury i tworzenia przestrzeni

Efektem końcowym warsztatów będzie praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności poprzez samodzielne zaprojektowanie i wykonanie aplikacji na wyrobie odzieżowym. Wykonane prace zostaną ocenione i wezmą udział w konkursie pod hasłem:

?Aplikacje jako motyw zdobiący odzież i jej dodatki?
a następnie zaprezentowane na wystawie podczas dni otwartych szkoły.

Opracowała: Marta Bożek- Pocenty