Warsztaty stylizacji

W dniach 7-8 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie odbyły się Warsztaty stylizacji, które zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Harłacz, stylistkę projektantkę, menadżera i wykładowcę Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.W warsztatach uczestniczyli uczniowie Technikum Odzieżowego wraz z nauczycielami uczącymi przedmiotów kierunkowych.Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami mody, podstawowymi zasadami stylizacjii kreowania wizerunku a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę wykonując praktyczne zadania w grupach. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie praktycznych ćwiczeń, dających możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na wykładach teoretycznych.

Wymiernym efektem pracy były niezwykle ciekawe stylizacje obejmujące takie tematy jak:

- strój do pracy,
- mała czarna,
- strój romantyczny,
- nietypowe wykorzystanie dodatków do odzieży,
- strój klasyczny,
- strój awangardowy.