24 maja 2011 roku dyrektor szkoły mgr Andrzej Gregorczyk wręczył Gabrieli Marć- uczennicy klasy I LO c dyplom i nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ci, którzy potrafią ujarzmić wiatr".

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Usłyszeć Afrykę i skierowany był do uczniów szkół średnich i gimnazjów. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów edukacją globalną, promowanie postaw tolerancji i akceptacji dla odmienności kulturowej, rozbudzanie ciekawości świata, uwrażliwianie na problemy krajów rozwijających się.Inspiracją do jego zorganizowania stała się książka Williama Kamkwamba oraz Bryana Mealera pt. ?O chłopcu, który ujarzmił wiatr?, która została uhonorowana tytułem Złoty Zwycięzca w konkursie Nautilus Book Awards 2010. Zadaniem uczestników było przeczytanie tej książki i w oparciu o nią wykonanie plastycznej bądź literackiej pracy. Spośród kilkudziesięciu prac plastycznych nadesłanych na konkurs za najlepszą uznana została praca Gabrysi pt. "Wiliam, chłopiec, który ujarzmił wiatr". Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał również inny uczeń naszej szkoły- Maciej Rogala z klasy I TE za pracę pt "Mój wynalazek dla Afryki". Serdecznie gratulujemy.