W dniu 29 października odbył się etap okręgowy Konkursu Wiedzy o Bankowości, którego organizatorem i inicjatorem był Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwa zespoły:

Reprezentanci V LO w ZSPG Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie:
- Mateusz Lechowicz
- Justyna Płonka
- Piotr Szmyd
- Gabriela Urbanek
- Anna Wierdak
wraz z opiekunem mgr inż. Martą Bożek- Pocenty

Reprezentanci I Technikum w ZSPG Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie:
- Lechowicz Jakub
- Przybyła Konrad
- Murdzek Anna
- Jakieła Kamila
- Kubik Iwona
Wraz z opiekunem mgr Anną Karaś

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, uczniowie rozwiązywali test obejmujący zagadnienia z zakresu wiedzy o bankowości.
Część drugą stanowiło przedstawienie prezentacji na wybrany temat.

Zespół V LO opracował i przedstawił prezentację na temat ?Konto dla studenta ? zaprojektuj strategię wprowadzenia na rynek?. (Prezentacja)

Zespół I Technikum opracował i przedstawił prezentację na temat: ? Za i przeciw wprowadzeniu euro?. (Prezentacja)

W ogólnej klasyfikacji konkursowej zespół V LO zajął II miejsce natomiast zespół I Technikum III miejsce.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy tak wysokiej lokaty w konkursie.