24 listopada 2009 roku dwie trzyosobowe drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na temat zmian klimatu ze szczególnym uwzględnieniem globalnego ocieplenia.

Była to pierwsza edycja internetowego konkursu zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.

Drużyna z klasy II LOc w składzie: Anna Jedziniak, Paulina Klamut, Katarzyna Zajdel, zajęła pierwsze miejsce w kraju, wygrywając tym samym profesjonalny teleskop astronomiczny dla szkoły. Druga drużyna, z klasy III LOe w składzie: Michał Frydrych, Kamil Goleń, Agnieszka Rakoczy, uplasowała się na siódmej pozycji Ex aequo z pięcioma innymi drużynami. Opiekunkami wyżej wymienionych drużyn były: nauczyciel geografii- mgr Krystyna Janocha i nauczyciel biologii ? mgr Agnieszka Korzec. Dzięki zdobytej nagrodzie uczniowie naszej szkoły będą mogli poszerzać swoje zainteresowania i wiedzę dotyczącą astronomii.