Klub Europejski ?Euro? działa w naszej szkole od roku szkolnego 2006/07. Opiekunem jest p. Ewelina Tokarz

W roku szkolnym 2009/2010 w ramach Kółka Europejskiego została zorganizowana akademia patriotyczna z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości pod tytułem ?Wolność jest w nas?. W przygotowaniach brała udział młodzież z klas II TEa, II TT, szkolny kabaret Ssok pod opieką pana Bartosza Gałązki, Grzegorza Kubita .
W związku z tragicznymi wydarzeniami z dnia 10 kwietnia 2010 roku oraz dla upamiętnienia 70 tej rocznicy zbrodni katyńskiej wraz z klasą II TT przygotowana została wystawa poświęconą polskim oficerom oraz ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wystawę można było oglądać w głównym holu szkoły przez okres maja i czerwca 2010 r.
26 kwietnia klasa II TT pod opieką pana Damiana Pulnara wzięła udział w konferencji naukowej ?Katyń ? ocalić od zapomnienia?. Głównym tematem konferencji była prezentacja sylwetek ofiar zbrodni pochodzących z Krosna i okolic. Następnie odbyła się projekcja filmu dokumentalnego poświęcona zbrodni katyńskiej.
We wrześniu i październiku 2009 roku wraz z klasą II TT w ramach Kółka Europejskiego przybliżyliśmy kraje Unii Europejskiej uczniom naszej szkoły. Plakaty, które prezentowały poszczególne kraje można było oglądać w przejściu z budynku A do B.

W roku szkolnym 2007/2008 przedstawiciele szkolnego klubu europejskiego ?Euro? przeprowadzili kilka konkurów oraz przyłączyli się do akcji charytatywnej. Ponadto, uczniowie pracujący w ramach klubu (w większości uczniowie kl.2a LO) rozpowszechniali wiedzę nt. klubu oraz działalności na terenie szkoły wśród pozostałych uczniów, próbując pozyskiwać nowych członków.

Konkursy zorganizowane w ramach klubu europejskiego:
1. Konkurs geograficzny ?Odgadnij , co to za kraj?. Konkurs trwał 1 tydzień i miał na celu sprawdzenie wiadomości na temat krajów członkowskich UE. Zwycięzcą konkursu została Anna Bajda (kl. III a TE)
2. Konkurs na najśmieszniejszą świąteczną fotografię. (nie wyłoniono zwycięzców)
3. Konkurs na ?Oryginalny stroik świąteczny.? Zwycięzca: Monika Tomkiewicz (2 aLO).

Ponadto, członkowie klubu dołączyli się do akcji Maltańskiej Służby Medycznej ?Miś? i pomagali w przeprowadzaniu akcji na terenie szkoły. W rezultacie po raz kolejny zebrano ponad 140 zabawek oraz kilkanaście gier dla chorych dzieci i oddziałów dziecięcych w szpitalach na terenie Krosna i okolic.

Informację opracowała p. Ewelina Tokarz