"Mega" koszykówka w Krośnie

11 stycznia sportowa część społeczności miasta Krosno mogła przeżywać doznania związane z "Galą Koszykówki", której głównymi aktorami byli zawodnicy z Krosna oraz zaproszeni goście - jedna z najlepszych drużyn naszego kraju ekipa Anwilu Włocławek.

Anwil Włocławek wygrał w Krośnie z aktualnym liderem pierwszej ligi, miejscowym MOSiR-em 92:57. Spotkanie zorganizowano z okazji promocji wrześniowych Mistrzostw Europy w koszykówce. W drużynie Anwilu zadebiutowała dwójka graczy: Tommy Adams i Omar Barlett. Przed meczem, który stał się sportowym wydarzeniem w mieście Krośnie, młodzież krośnieńskich szkół mogła przeprowadzić wspólnie z zawodnikami Awilu rozgrzewkę. Emocje, jakie towarzyszyły młodzieży przerosły wszelkie oczekiwania. Takiego zapału i zaangażowania nauczyciele opiekunowie nie obserwowali od dawna. Sława graczy Anwilu podziałała bardzo pozytywnie na doznania i wkład fizycznego wysiłku włożonego zarówno przez uczniów szkół podstawowych jak i przez dorosłych uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. Również młodzież ?Szczepanika? uczestniczyła w tej ?zabawie z piłkami?, którą prowadził z nimi Omar Barlett, Michał Gabiński oraz Bartłomiej Wołoszyn. Po zakończeniu treningu młodzież szkół krośnieńskich mogła otrzymać pamiątkowe autografy oraz zostać uwiecznionym we wspólnym zdjęciu. Większość z uczestniczących w tym treningu obejrzała także zmagania koszykarzy. Nie lada gratką stał się show, jaki zgotowali wszystkim kibicom zaproszeni goście z Francji oraz Rosji, tworzący duet akrobacji koszykarskiej. Ich wyczynom towarzyszyły nieustające oklaski i chyba nie znalazł się nikt, kto nie był by pod wrażeniem tego występu.

Opiekun Dariusz Niepokój