IV. Akademia - część artystyczna


        Część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił musical zatytułowany Szkoła marzeń, łączący elementy teatru, tańca, urozmaicony licznymi piosenkami i pokazami strojów, wykonanych przez uczniów technikum odzieżowego. Utrzymany w baśniowym klimacie musical opowiadał historię młodej dziewczyny z galicyjskiej wsi, która - wbrew wszystkiemu - próbowała realizować swą życiową pasję. Losy bohaterki przedstawione zostały na tle historii "Szczepanika", zaprezentowanej w ciekawy i czasami komiczny sposób. Autorski program opracował i wyreżyserował p. Bartosz Gałązka, a wzięli w nim udział uczniowie z kabaretu SSOK, chór szkolny prowadzony przez p. Ewę Kłos i kółko modelek pod opieką p. Wiesławy Szwast i p. Jadwigi Królickiej. Aplauz widowni wzbudził klasyczny taniec, ale też akrobatyczny pokaz trzech uczniów naszej szkoły. Nie lada atrakcją było pojawienie się ucznia z wężem boa na szyi. Znakomitą rozrywkę zapewnił szkolny zespół art rockowy Dryas.
        Część artystyczną przygotowano dzięki ofiarnej pracy w/w nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Utalentowani młodzi artyści, wielogodzinne próby dały w efekcie niezapomniany spektakl.

Obsada (w kolejności pojawiania się na scenie):
KONFERANSJERZY - Marlena Wasłowicz (II LOd) i Mateusz Szteliga (II LOa)
JANEK - Izabela Borek (III LOc)
MARYSIA - Patrycja Pęcak (I LOa)
MATKA - Justyna Kozdrój (II TEa)
OJCIEC - Radosław Rabenda (II LOd)
ANZELM - Damian Potoczny (absolwent)
EDYTA - Edyta Ciereszyńska (I LOe)
OLA - Aleksandra Mularczyk (I LOa)
UCZNIOWIE SZKOŁY TKACKIEJ - Tomasz Bryś, Wojciech Chrzanowski, Michał Guzik, Wojciech Nowak, Marcin Pietruszka, Wojciech Szafran (wszyscy z II LOd) w układzie baletowym przygotowanym przez Annę Błażejowską (II LOd)
WOŹNY - Arkadiusz Potoczny (II TEb)
POLUSIA - Justyna Moskal (II LOd)
PARALUSZ - Wojciech Chrzanowski (II LOd)
SEKRETARKA - Estera Nóżka (II LOd)
REPORTERKA - Anna Pasterczyk (III LOc)
MICHAŁ - Michał Guzik (II LOd)
TOMEK - Tomasz Bryś (II LOd)
CHÓR: Paulina Beck (II LOd), Justyna Grzesik (II TEa), Kamil Janowski (II LOb), Kamil Kasprzyk (II LOb), Łukasz Michalak (III LOe), Marta Michalak (II TEp), Dominika Niedziela (III LOe), Magdalena Polak (II LOd), Wioletta Potoczna (III LOe), Joanna Puchalik (I TT), Kinga Pudło (II LOe), Monika Stefan (I TT), Katarzyna Szmyd (II TEa), Dorota Wajda (II TEp), Ewa Wójcik (II TEp).
TANIEC AKROBATYCZNY: Marcin Matelowski (IV TEa), Łukasz Rec (II TH), Wojciech Kopacz (absolwent)
TANCERZE: Anna Błażejowska (II LOd), Natalia Matuszek (I LOb), Piotr Badeński, Maciej Moskal.
Zespół DRYAS: wokalistka - Izabela Borek (III LOc), gitara prowadząca - Damian Zygmunt, gitara rytmiczna - Dominika Niedziela (III LOe), fortepian - Sabina Patla (II TEa), skrzypce - Anna Pasterczyk (III LOc), gitara basowa - Marcin Zborowski (I LOb), perkusja - Rafał Argasiński (I TH)
MODELKI:
? Białorucka Natalia i Zima Sylwia z IV TO,
? Jakubowicz Natalia, Smyka Ewelina, Staroń Wioletta, Pelc Natalia, Wasłowicz Magdalena, Zajdel Anna i Zima Edyta z II TO
? Albrycht Agnieszka z I TO
? Kuliga Olga, Staszkiewicz Laura i Widziszewska Paulina z I LOc
? Czapor Dagmara, Pałycia Anna, Parylak Natalia i Rymar Monika z II TEp
Uczennice prezentowały stroje wykonane przez uczniów technikum odzieżowego. Pokaz obejmował kolekcje: "Cztery Pory Roku", "Kwiaty", "Twarze" oraz ubiory ekstrawaganckie i kreacje wieczorowe.

Tekst opracowała Bogusława Kopczyk
Opracowanie komputerowe - Anna Zającfacebook_page_plugin