{phocagallery view=category|categoryid=6|imageid=7|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=1|detail=0} Przedstawiamy sprawozdanie z obchodów 120-lecia "Szczepanika". Zdjęcia w szkolnej galerii, na stronie Franciszkanie oraz UM Krosna.17 października 2008 roku
pierwszy dzień Jubileuszu 120-lecia SzkołyI. Msza Święta i poświęcenie sztandaru

alt alt alt

Uroczystości Jubileuszu 120 - lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie rozpoczęły się w piątek o 9:30 Mszą Świętą dziękczynną w kościele Franciszkanów. Ławki kościoła zapełnione były gośćmi honorowymi, absolwentami, pracownikami szkoły i uczniami, a przed ołtarzem dzielnie trwały poczty sztandarowe. Nasi uczniowie i nauczyciele brali czynny udział w liturgii. Koncelebrze przewodniczył Jego Ekscelencja ksiądz biskup Adam Szal, który pod koniec Mszy Świętej poświęcił nowy Sztandar Szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców ZSP Nr 1 im. J. Szczepanika.Więcej

II. Uroczysty pochód

alt alt alt

Kolejna część jubileuszowych obchodów - akademia - odbyła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Wcześniej jednak, uformowany przed kościołem pochód, udał się na ulicę Jana Szczepanika. Pod tablicą, upamiętniającą pobyt naszego Patrona w Krośnie, pan dyrektor Andrzej Gregorczyk złożył kwiaty. Przemarsz ulicami Krosna do RCKP uświetniła Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe pod dyr. Marcina Seredy.

III. Akademia ? część oficjalna

alt alt alt

Uroczysta akademia prowadzona przez wicedyrektora p. Dariusza Niepokoja rozpoczęła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza o 11.30 wejściem na scenę trzech pocztów sztandarowych. Pan dyrektor Andrzej Gregorczyk powitał licznie przybyłych gości honorowych, absolwentów, emerytów, pracowników szkoły i uczniów. Jubileusz świętowali z nami m.in.:
p. Bogdan Rzońca - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego,
p. Antoni Wydro - Podkarpacki Wicekurator Oświaty,
p. Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna,
p. Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna
Więcej

IV. Akademia ? część artystyczna

Część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił musical zatytułowany Szkoła marzeń, łączący elementy teatru, tańca, urozmaicony licznymi piosenkami i pokazami strojów, wykonanych przez uczniów technikum odzieżowego. Utrzymany w baśniowym klimacie musical opowiadał historię młodej dziewczyny z galicyjskiej wsi, która - wbrew wszystkiemu - próbowała realizować swą życiową pasję. Losy bohaterki przedstawione zostały na tle historii "Szczepanika", zaprezentowanej w ciekawy i czasami komiczny sposób. Autorski program opracował i wyreżyserował p. Bartosz Gałązka, a wzięli w nim udział uczniowie z kabaretu SSOK, chór szkolny prowadzony przez p. Ewę Kłos i kółko modelek pod opieką p. Wiesławy Szwast i p. Jadwigi Królickiej. Aplauz widowni wzbudził klasyczny taniec, ale też akrobatyczny pokaz trzech uczniów naszej szkoły. Nie lada atrakcją było pojawienie się ucznia z wężem boa na szyi. Znakomitą rozrywkę zapewnił szkolny zespół art rockowy Dryas.
Więcej

VI. Szkoła ? spotkania absolwentów, wystawy

Ostatnim punktem bogatego w atrakcje pierwszego dnia obchodów jubileuszu było zwiedzanie naszej szkoły i spotkania absolwentów z nauczycielami. W miłej, serdecznej atmosferze byli uczniowie szkoły wspominali dawne czasy z wychowawcami, opowiadali anegdoty, robili pamiątkowe fotografie w budynku, który pamiętali jako ?warsztaty szkolne?. Spotkania z grupami absolwentów prowadziły m.in.: p. Halina Hadam, p. Stanisława Szmyd, p. Helena Zubik, p. Grzegorz Filipecki, p. Małgorzata Fejkiel razem z p. Elżbietą Marczuk.

Można było obejrzeć wiele wystaw, prezentowanych z tej okazji, tj.:

- wystawę pt. "Z kart historii", przygotowaną przez p. Elżbietę Zajdel, Magdalenę Kaszę i Annę Delimat;
Więcej

- wystawę fotografii upamiętniających wydarzenia szkoły pt. ?W starym obiektywie?, przygotowaną przez p. Teresę Belcik;
Wystawa przedstawiała fotografie z życia szkoły na przestrzeni lat. Najstarsze zdjęcia pochodziły z I wojny światowej, jednak najwięcej fotografii to lata 60-70.

- wystawę prac plastycznych uczniów, m.in. Pauliny Dróbek, Mateusza Szteligi, przygotowaną przez p. Alicję Kowalik;

- wystawę prac dyplomowych uczniów technikum odzieżowego przygotowaną przez p. Alicję Kowalik i p. Grażynę Prorok;

- wystawę rękodzieła artystycznego, przygotowaną przez p. Martę Bożek - Pocenty.
Więcej

- wystawę eksponatów, związanych z historią szkoły, które udostępniło i przygotowało Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

W czytelni prezentowano multimedialną kronikę szkoły, opracowaną przez p. Małgorzatę Fejkiel i p. Andrzeja Rosenbaigera. Wystawa ?W starym obiektywie? przedstawiała fotografie z życia szkoły na przestrzeni lat. Najstarsze zdjęcia pochodziły z I wojny światowej, jednak najwięcej fotografii to lata 60-70.

Tekst opracowała Bogusława Kopczyk
Opracowanie komputerowe - Anna Zając
Zdjęcia: Anna Zając, Tomasz Ćwiąkała,
Wojciech Patla, Joanna Bober
facebook_page_plugin