Jan Szczepanik - Quiz

Zapraszamy na uroczyste obchody 150. Rocznicy Urodzin Jana Szczepanika - patrona naszej szkoły, które rozpoczną się 4 kwietnia 2022 roku o godzinie 9:00 w KPU w Krośnie przy ul. Jerzego Dmochowskiego 12.

Natomiast o 12.30 do 13.30 rozpocznie się widowisko "Ze Szczepanikiem przez wieki" w wykonaniu uczniów Szczepanik - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Krośnie

Celem organizowanego wydarzenia jest przybliżenie postaci Jana Szczepanika i jego działalności, a także popularyzująca nauki i innowacji wśród społeczności naszego regionu.

Jan Szczepanik nazywany był galicyjskim geniuszem, polskim Da Vinci i Edisonem, co w jego wypadku nie było ani trochę przesadzone. Każda dziedzina, którą się zajmował, przechodziła technologiczną rewolucję i owocowała rozwiązaniami wyprzedzającymi dziesięciolecia. Był autorem wielu wynalazków z dziedziny barwnego tkactwa, techniki filmowej oraz fotograficznej.

Szczegółowy program na plakacie