14 marca w Szczepaniku uczniowie klas II i III kształcący się w zawodzie TECHNIK HANDLOWIEC uczestniczyli w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Krośnie p. Elżbietą Sługocką - Krupa. W ten sposób obchodziliśmy Światowy Dzień Konsumenta to święto, które upamiętnia przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy’ego, który 15 marca 1962 r. przedstawił projekt ustawy o prawach konsumentów formułujący cztery podstawowe prawa konsumentów:
  • prawo do informacji,
  • prawo do wyboru,
  • prawo do bezpieczeństwa
  • prawo do reprezentacji.

Zwieńczeniem prelekcji był I Szkolny Konkurs Wiedzy o prawach konsumenta", którego zwycięzcami zostali:

Miejsca
  1. Patryk Pobuta z kl. II TH
  2. Szczepan Niemiec z kl. II TH
  3. Natalia Kłosowicz z kl. IIIg TH

Serdeczne gratulacje Brawo Wy.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz sieci sklepów eSKA za ufundowane nagrody - organizatorzy Światowego Dnia Konsumenta w SZCZEPANIKU
p. Anna Karaś i p. Angelika Majkut.