Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy).  Konkurs realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

W etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów uczących się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec. Młodzież miała do rozwiązania 25 pytań testowych.

Miejsce 1
Dominik Borek z klasy 2TE
Miejsce 2
Sandra Kondziołka z klasy 3 TEg