We wtorek 26 października spedytorzy i turyści z klas 3g TS i 3 TS/TT odwiedzili, w ramach innowacji, Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka.

Zwiedzanie rozpoczęło się w budynku Terminala, gdzie przewodniczka, pracująca na lotnisku, zapoznała uczniów z  programem wycieczki, zasadami i procedurami bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie portu lotniczego,  służbami pracującymi na jego terenie oraz omówiła warunki podróżowania. Uczniowie zobaczyli ścieżkę, jaką musi odbyć pasażer, aby dojść na swój lot.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z pracownikiem służby celno – skarbowej, który przedstawił procedurę kontroli celnej dla pasażerów przylatujących do Rzeszowa, co można przywieźć do Polski, a czego absolutnie nie wolno. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć gablotę z nielegalnymi towarami, które zostały zatrzymane pasażerom.

Pod koniec zwiedzania Terminala Pasażerskiego wszyscy udali się na taras widokowy, aby zobaczyć lądowanie samolotu linii RYANAIR.

Kolejnym etapem wycieczki było przejście na teren lotniska przez punkt kontroli bezpieczeństwa z wszystkimi procedurami obowiązującymi pasażerów podczas podróży.

Po zakończeniu działań kontrolnych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie podziwiali nowoczesne i świetnie wyposażone wozy gaśnicze oraz wysłuchali ciekawych historyjek związanych z pracą lotniska i jego służb.

Dzięki wizycie w Porcie Lotniczym uczniowie dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie i bezproblemowo podróżować, ale również poznali pracę służb lotniskowych od kuchni. Dziękujemy wszystkim pracownikom Portu za odkrycie ciekawych i nowych dla nas arkanów swojej pracy.

Opiekunki wycieczki: Magdalena Hołowicka – Szubra, Anna Karaś, Elżbieta Kozielec