W ramach projektu, przeprowadzane są 4 lekcje , z których uczniowie dowiadują się o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest możliwość udziału w Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Finaliści mogą wygrać m.in. indeks wyższej uczelni.

W czasie lekcji uczniowie dowiadują się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia nam przysługują kiedy jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli uczniom świadomie wkroczyć na rynek pracy.

Koordynatorem na terenie szkoły projektu "Lekcje z ZUS" jest Pani  wicedyrektor Angelika Majkut, która wraz  z Panią Zofią Romańską na przełomie października i listopada lekcje przeprowadzi w dwóch klasach ekonomicznych 3TE i 3gTE. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której etap szkolny odbędzie się 23 listopada 2021 r. Olimpiada składa się z trzech etapów.

Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test na etapie szkolnym, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna w drugim etapie Olimpiady, tzw. wojewódzkim, który odbędzie się 11 stycznia 2022 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkolna reprezentacja, która jako jedyna z województwa, będzie je reprezentowała w ostatnim, krajowym etapie Olimpiady w Centrali ZUS, 8 kwietnia 2022 r.