Kochana Społeczności Szczepanika!

W  piątek 05.11.2021 dołączamy do akcji charytatywnej fundacji „Gdy liczy się czas” pt. „Dzień Piżamy- obudź w sobie Anioła”

aby pokazać naszą solidarność, aby wesprzeć z daleka, aby pomóc dzieciom i młodzieży cierpiącym na choroby nowotworowe.

Październik jest miesiącem, w którym zwracamy szczególną uwagę na zdrowie nasze i naszych najbliższych. W tym miesiącu warto pomyśleć o tym, ile czasu poświęcamy swemu zdrowiu. Jako, że jest to także miesiąc, który skupia naszą uwagę na prewencji i walce z chorobami nowotworowymi postanowiliśmy włączyć się w szczytną akcję fundacji „Gdy liczy się czas” , która ma na celu uświadomienie każdemu jak ważne jest zdrowie, ale też solidarność i pomoc dzieciom chorym na nowotwory.

Mamy nadzieję, że akcja  „Dzień Piżamy- obudź w sobie Anioła” przypomni nam wszystkim jak ważne jest nasze zdrowie, ale też uwrażliwi na krzywdę innych, cierpiących ludzi, w tym dzieci.

Nie bądźcie obojętni!

Na znak solidarności przyjdźcie w ciepłych piżamach , lub przynieście kartkę z napisem  # piżama  lub    namalujcie na ręce, w widocznym miejscu  # piżama

i z UŚMIECHEM wspierajcie wszystkich onkopacjentów.

Możecie wspierać także przynosząc:

NOWE KOLOROWE PODUSZKI, POSZEWKI NA PODUSZKI CZY KOCE, BALONY na hel(małe dzieci je uwielbiają), kubki termiczne –bardzo potrzebne nastolatkom w szpitalu (lub inne rzeczy przydatne dzieciom w szpitalu/ mogą być też kartki z życzeniami powrotu do zdrowia, słowami otuchy)

TO WY JESTEŚCIE wielcy

Dlaczego piżama? –gdyż jest symbolem walki o zdrowie i życie w czasie choroby, która destabilizuje życie prywatne i szkolne, jednocześnie stając się stałym elementem codzienności dzieci, które mnóstwo czasu przebywają w szpitalach.

Wyraźmy zatem naszą solidarność z chorymi dziećmi właśnie w tym szczególnym „piżamowym dniu”.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej akcji w piżamach

Zbiórkę rzeczy będziemy prowadzić w przyszłym tygodniu tj do 05.11.2021

Rzeczy można przynosić do pokoju nauczycielskiego/ przekazać wychowawcom lub złożyć w oznaczonych pudełkach w szkole.