Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Liceum i Technikum po SP i Gimnazjum. Każdy uczeń przygotowuje recytację wierszy z literatury obcojęzycznej wybranych przez siebie, dowolnych obcojęzycznych poetów.( wiersze 2 -3 zwrotkowe w dwóch językach). Tematyką konkursu w tej edycji jest jesień- Herbst.

Organizator: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im .Jana Szczepanika w Krośnie

Termin: Konkurs odbędzie się w listopadzie

Miejsce:  ZSP Nr 1 im .Jana Szczepanika w Krośnie

I. Cele

• pogłębienie wiedzy o literaturze  obcojęzycznej
  • poszerzenie znajomości twórczości poetów obcojęzycznych
  • kreowanie wzorców literackich
  • doskonalenie umiejętności recytatorskich
  • zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną
  • zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością

II. Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Liceum i Technikum po SP i Gimnazjum.
  2. Każdy uczeń przygotowuje recytację wierszy z literatury obcojęzycznej wybranych przez siebie, dowolnych obcojęzycznych poetów.( wiersze 2 -3 zwrotkowe w dwóch językach).Tematyką konkursu w tej edycji jest jesień- Herbst.
  3. Nie są dopuszczone wiersze polskich autorów przetłumaczone na języki obce.
  4. Wiersz może recytować tylko jedna osoba.
  5. Czas prezentacji utworu nie może przekraczać 5 minut.
  6. Podczas prezentacji dozwolone jest wykorzystanie środków artystycznych (mimika, gesty, ruch, strój, rekwizyty, tło muzyczne oraz inne pomoce).
  7. Zgłoszenia uczestników nauczyciele przyjmują do 29.10.2021 r.
  8. Po upływie tego terminu zgłoszenia nie będą przyjmowane.
  9. Organizatorzy mogą udostępnić magnetofon lub odtwarzacz CD potrzebne do prezentacji utworu.

III. Kryteria oceny:

1. Oceny prezentacji konkursowych dokonuje niezależne jury powołane przez organizatorów.
  2. Jury dokonuje oceny wg następujących kryteriów: poprawność wymowy, interpretacja oraz wrażenie artystyczne.
  3. Członkowie jury w tych kategoriach przyznają od 0-6 punktów. Suma punktów każdego z członków jury wyłoni trzech laureatów ( 1, 2 i 3 miejsce).
  4. W przypadku równego podziału głosów, rozstrzyga głos przewodniczącego.
  5. Decyzja przewodniczącego jest ostateczna.
  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu recytacji wierszy przez uczestników oraz po obradach jury.

IV. Nagrody:

Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami. Jury konkursu może przyznać wyróżnienia.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie do dnia konkursu.