Niestety, cykliczne spotkania z uczniami chińskiej szkoły w Hangzhou (czytaj Hamdżou) dobiegły końca. Podczas naszych spotkań dowiedzieliśmy co nieco o chińskich tradycjach, życiu szkolnym, tradycyjnych potrawach, narodowych sportach Chin oraz o tym, jak Państwo Środka radzi sobie z pandemią. Mieliśmy też okazję, przekazać różne informacje na temat naszego kraju i naszego życia, które może się wydawać uczniom z Chin lekko egzotyczne. Uczestniczyliśmy też w konwersacjach indywidualnych – breakout rooms na platformie Zoom, gdzie mieliśmy okazję nawiązać bliższy kontakt, czyli tak najzwyczajniej pogadać na tematy, które nas najbardziej interesują. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważne jest uczenie się języków. Dzięki znajomości angielskiego mogliśmy wiele się dowiedzieć i poznać kolegów z tak dalekiego kraju jakim są Chiny. Mamy nadzieję, że pomimo zakończonych spotkań w grupie, nasze kontakty się utrzymają. Kto wie, może kiedyś wybierzemy się do Chin… You never know..

Uczniowie z Hangzhou  Entel Foreign Language School za dwa tygodnie kończą szkołę. Życzymy im powodzenia na egzaminach końcowych!!!