Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice Uczniów, Koleżanki i Koledzy.

Niniejszym informujemy Państwa, że 23 października 2020 r. Prezes Rady Ministrów na mocy swoich uprawnień wprowadził na terenie całego kraju tzw. strefę czerwoną, co skutkuje zmianą kształcenia w szkołach. Minister Edukacji i Nauki  określił zmiany w systemie kształcenia - w okresie od 26 października 2020 do 8 listopada 2020 r.  na terenie całego kraju, a więc również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika będzie prowadzone nauczanie zdalne.  Uczniowie nie przychodzą w tym czasie do szkoły.

Oto kilka podstawowych informacji dotyczących  komunikacji w tym ograniczonym kontakcie szkolnym.

• Wszystkie informacje będą przekazywane zarówno uczniom, rodzicom jak i pracownikom szkoły poprzez  komunikator e-dziennika Librus Synergia. Lekcje on-line realizowane będą z wykorzystaniem  platformy Google Workspace (wcześniej G-Suite - zmiana nazwy – październik 2020) Meet.
  •  W tym okresie uczeń codziennie loguje się do e-dziennika, na każdą kolejną lekcję przewidzianą w danym dniu według obowiązującego go planu lekcji - plan zajęć nie ulega zmianom. Obecność będzie sprawdzana przez uczących w czasie zaplanowanej lekcji on-line na podstawie zgłoszenia się i aktywnego przywitania z prowadzącym.
  • Część zajęć odbywać się będzie on-line ze stałym kontaktem z prowadzącym. Pozostałe zajęcia będą polegały na indywidualnej pracy ucznia z materiałami przesłanymi przez nauczyciela. Materiały w formie m.in. źródeł, linków stron, zestawów ćwiczeń, poleceń, z których muszą skorzystać uczniowie, aby przyswoić sobie zasób materiału będą przesyłane przy pomocy dziennika elektronicznego Librus Synergia oraz innych usług dostępnych na platformie Google Workspace (G Suite)
  • Cały czas prowadzimy zeszyty, na bieżąco będą zadawane zadania domowe przez nauczycieli w zakładce zadań domowych  lub w scenariuszu lekcji. Nie odkładajcie na później tego, co macie do zrobienia w przewidzianym dziennym planie lekcji, również wykonanie zadań domowych  na następny dzień.
  • Prosimy naszych uczniów, aby aktywnie i terminowo brali udział w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych. Okres nauczania zdalnego nie jest czasem wypoczynku, dodatkowych ferii czy też wakacji od nauki.
  • Nauczyciel ma prawo oceniać ucznia z określonych partii materiału w  wybranej przez siebie formie, dostosowanej do możliwości technicznych uczniów, wskazując uczniowi sposób przekazania pracy domowej.
  • W razie ewentualnych trudności  uczeń ma prawo skontaktować się z nauczycielem przedmiotu lub  wychowawcą za  pomocą modułu komunikator w dzienniku elektronicznym i uzyskać niezbędną pomoc.
  • Mamy apel, prośbę do rodziców naszych uczniów, abyście wspierali Państwo swoje dzieci w kształceniu zdalnym, które codziennie będzie się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Wierzymy, że niebawem powrócimy do szkoły i nauczania stacjonarnego, które jest najbardziej efektywne.

Pomocą służyć będzie pedagog i psycholog szkolny, z którymi możecie Państwo  kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny.

Zdajemy sobie sprawę, że mogą pojawić się problemy z dostępem do Internetu czy też  komputera. W wielu sprawach czy problemach prosimy o kontakt z nauczycielem przedmiotu lub wychowawcą.

Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.

Prosimy również wszystkich uczniów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dbanie o własne zdrowie i ograniczenie bezpośrednich kontaktów pomiędzy sobą.