Informujemy, że od 26.10.2020 r. do 8.11.2020 r. zawieszamy zajęcia stacjonarne dla  wszystkich uczniów ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie i przechodzimy na tryb nauki zdalnej.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia  funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

Nauczanie zdalne polega na kontaktowaniu się nauczycieli z uczniami i rodzicami za pomocą elektronicznych środków komunikacji: dziennik Librus, Google - Meet. Nauczyciele odnotowują frekwencję uczniów i dokonują wpisów tematów w e-dzienniku tak jak przy nauczaniu tradycyjnym (stacjonarnym). Sposób usprawiedliwiania nieobecności, co do terminowości, jest prowadzony zgodnie ze statutami szkół. Korespondencja z rodzicami i uczniami jest prowadzona za pomocą e- dziennika-Wiadomości, e-mailowo lub telefonicznie.

Uczniowie uczący się w formie zdalnej mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach w terminach wyznaczonych obowiązującym planem lekcji. Za zgodą dyrektora i w ustaleniu pomiędzy nauczycielem oraz uczniami możliwe są modyfikacje godzin pracy zdalnej.
Nauczanie zdalne ma być realizowane w formie przesyłania materiałów dydaktycznych, wskazówek, przykładów, instrukcji wysyłanych do uczniów do pracy domowej oraz lekcji online prowadzonych przy użyciu ustalonych w szkole narzędzi internetowych. Ilość lekcji prowadzonych online powinna osiągać co najmniej 50% ogólnej liczby lekcji z danego przedmiotu z zachowaniem higieny pracy, uwzględnieniem możliwości percepcyjnych uczniów i możliwości technicznych. Czas trwania lekcji online może być skrócony do 30 minut by pozostały czas lekcji uczeń mógł przepracować samodzielnie.

Psycholog i pedagog szkolny wspiera uczniów mających problemy, jak również rodziców i nauczycieli przy ich rozwiązywaniu.

Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego. W razie jakichkolwiek problemów z ich realizacją uczniowie są zobligowani do powiadomienia wicedyrektor Angeliki Majkut.

Dyrekcja ZSP Nr im. Jana Szczepanika w Krośnie