Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie to najstarsza szkoła średnia w Krośnie i najstarsza szkoła zawodowa w regionie krośnieńskim. Jest spadkobierczynią tradycji Szkoły Tkackiej, której historia sięga 1888 roku. W 2018 roku obchodziliśmy 130-lecie jej powstania. Od blisko 50 lat patronem szkoły jest Jan Szczepanik - wielki wynalazca, prekursor kolorowej kinematografii i telewizji, jeden z najsławniejszych mieszkańców Krosna.

W naszym Zespole Szkół kształci się obecnie  882 uczniów w 30 oddziałach, w tym 479 w Technikum, 403 w Liceum Ogólnokształcącym. W szkole pracuje 77 osobowa kadra nauczycieli o wysokich kwalifikacjach, wśród których 59 to nauczyciele dyplomowani,  a 34 to egzaminatorzy egzaminów zewnętrznych.

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Jana Szczepanika w Krośnie

PROFILE: