Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów  7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Szczegóły w REGULAMINIE.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie wysyłają do dnia 31 stycznia 2020 r. kartę zgłoszenia szkoły (zał. nr 1 do regulaminu) drogą elektroniczną (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , faksem: tel. 13 43 216 81 lub pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół Ponadpodstawowychh Nr 1 im. Jana Szczepanika, ul. Podkarpacka 16, 38-400 Krosno.

Wykaz biografii oraz linków zewnętrznych związanych z Janem Szczepanikiem znajdują się w wskazanym artykule Wikipedii, a informacje dotyczące historii polski z okresu jego życia (13 czerwca 1872 - 18 kwietnia 1926) w wskazanych artykułach Wikipedii dotyczących XIX oraz XX wieku.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży osiągnięć Jana Szczepanika - wybitnego uczonego związanego z naszym regionem (Krosno, Przemyśl, Tarnów), na tle ówczesnych wydarzeń historycznych Polski (w tym Galicji) i pogłębianie wiedzy historycznej z okresu jego życia.

Osoby odpowiedzialne
B. Kopczyk i A. Zając