W dniu 21 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się spotkanie z wnuczką Zofii Kossak, panią Anną Fenby Taylor i panią Anną Magdaleną Zalewską, w którym uczestniczyli: dyrektor Andrzej Gregorczyk oraz uczniowie i nauczyciele.

Pani Anna Fenby Taylor,  swoje wystąpienie „Zofia Kossak – wspomnienie o babci” wzbogaciła prezentacją unikalnych archiwalnych fotografii rodzinnych. Pani Anna Magdalena Zalewska – Fundacja Servire Veritati, Instytut Edukacji Narodowej w Lublinie, w swoim wystąpieniu pt. „Wprowadzenie do literatury młodzieżowej Zofii Kossak”, dokonała literackiej analizy najbardziej znanych tytułów książek tej pisarki.

Wykładom towarzyszyła  wystawa „Zofii Kossak droga do serc czytelników…” w Szkolnym Centrum Informacyjnym, poświęcona życiu i twórczości Zofii Kossak, przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: Magdalenę Kaszę i Annę Delimat.

Koordynatorem projektu był Krzysztof Sterkowiec Z-ca Dyrektora Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rzeszowie.