Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

27 lipca 2019 r. Grupa Rekonstrukcyjna Naszej Szkoły w licznym składzie (Zuzanna Świszcz, Anna Wieszczek, Kinga Danek, Paulina Minasyan, Dominika Masłyk, Amelia Motyka, Julia Michna, Kinga Łacka, Zuzanna Łuć, Agnieszka Kozioł, Kamila Dzik, Martyna Świstak, Gabriela Kwolek, Eliza Motyka, Kinga Józefczyk, Ariadna Wróbel, Kamila Kobak, Magdalena Patryn, Victoria Pelczar, Amanda Bargiel, Damian Beck, Mateusz Tomkowicz, Michał Gierlicki, Alan Jurczyk) pod opieką p. Ewy Kłos, p. Anny Zając i p. Marka Gancarza brała udział w Wjeździe Króla do Krosna.

W tym roku do naszego miasta wjeżdżał jego założyciel – król Kazimierz III Wielki, który lokował Krosno, nadał mu prawa miejskie, ufundował Kościół Farny i podwójny pierścień murów obronnych miasta oraz zamek Kamieniec. Nasza młodzież uczestniczyła w orszaku króla – dziewczęta jako damy dworu rozdające widzom podarki od króla (słodycze dla dzieci i kwiaty dla pań) zaś chłopcy jako rycerze królewscy.

Późnym wieczorem na placu Portiusa uczniowie naszej szkoły przygotowali rekonstrukcję w ramach projektu „żywych obrazów”. Prezentowali obraz Jana van Eycka „Małżeństwo Arnolfinich”. -  Giovanni Arnolfini (Michał Gierlicki), Giovanna Cenani – Arnolfini (Dominika Masłyk), Jan van Eyck (Marek Gancarz), żona Jana van Eycka (Anna Zając). Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.

Do następnego roku!

Za rok król przyjedzie do Krosna ponownie!

Więcej zdjęć na

facebook_page_plugin