Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

22 maja 2019 r. uczniowie klas: 1 TT ,1 LOe , 2 LOe i 2 fakult. wraz z opiekunami: p. H.Figat, p. E.Marczuk, p.M.Bobusią, p.PGuzikem, p. A.Kowalik, p.D.Pulnarem i p. A.Niepokój , wzięli udział w VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Rzeszowie. Wydarzenie to zorganizowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przy współpracy blisko 30 różnych służb mundurowych i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem. W tym roku Święto odbyło się pod hasłem „Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”.


Uczniowie mogli wysłuchać wykładu dr. Jacka Magdonia z IPN w Rzeszowie pt. „Leopold Lis-Kula – młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”. W budynku głównym Uczelni zaprezentowano trzy wystawy prezentujące sylwetkę płk. Lisa-Kuli. Odbył się także wykład prof. Adama Tarachy, wykładowcy WSPiA pt. „Historia i teraźniejszość polskiej kryminalistyki

Duże wrażenia na uczestnikach zrobiły dynamiczne pokazy współdziałania służb mundurowych: Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji , PodkarpackiegoUrządu Celno-Skarbowego oraz Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT( inscenizacja zatrzymania niebezpiecznych przestępców i neutralizacji ładunku wybuchowego, pokazy samoobrony i technik interwencyjnych, pierwszej pomocy , tresury i wyszkolenia psów służbowych  ).

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zaprezentowała specjalistyczne wyposażenie Pododdziału Kontrterrorystycznego i Oddziału Prewencji, pojawił się patrol policji konnej oraz jedyny w Europie policyjny motocykl Harley Davidson. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich wystawiła uzbrojenie oraz sprzęt drużyny strzelców wyborowych i drużynyzmechanizowanej. Atrakcją stoiska Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie był automatu do gier hazardowych. WITD w Rzeszowie pokazało pojazdy służbowe, a Placówka Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce specjalistyczny sprzęt typu Schengen Bus.

Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii zaprezentowało symulowane oględziny miejsca znalezienia zwłok, warsztaty kryminalistyczne pod hasłem „Bądź jak Sherlock Holmes” oraz prezentację pracy Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Odbyło się także szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy,  samoobrony i technik interwencyjnych oraz nt. bezpieczeństwa motocyklistów w ruchu drogowym.
Podczas Święta można było spróbować wojskowych racji żywieniowych z zasobów 34 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Święto objęte jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin