W piątek 7 czerwca 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się trzeci - finałowy etap konkursu "Przedsiębiorczość w praktyce, IV" objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
I miejsce w konkursie zajęła reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczniów klasy 3 Technikum Ekonomicznego w składzie:
 - Klaudia Wilczyńska
-  Izabela Wilk,
- Piotr Farej
pod opieką merytoryczną p. Dyrektor  Angeliki Majkut.

Nagrodami w konkursie były laptopy.
Konkurencja w konkursie była olbrzymia - w projekcie uczestniczyło około 800 uczniów z 25 szkół z terenu całego województwa. Jego celem było kształtowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczości oraz integracja wiedzy ekonomicznej z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia działalności gospodarczej, pracy i życia codziennego.
Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym z nich uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich biorących udział w projekcie. Na tym etapie uczestnicy rozwiązywali zadania praktyczne, a zdobywcy największej liczby punktów w kolejnym etapie rozwiązywali testy i zadania otwarte. Wynikiem zespołu była suma punktów uzyskanych przez każdego z członków. Podczas półfinałów, które odbyły się w Ropczycach, wyłoniono finalistów. Podczas rozgrywanego w Rzeszowie finałowego etapu sześć najlepszych reprezentacji przedstawiło swoje biznesplany i odpowiadało na pytania jury, które wyłoniło zwycięzców konkursu. Uczniowie SZCZEPANIKA zaprezentowali biznesplan przedsiębiorstwa "Regionalne EKOsery", który zdobył najwyższe uznanie jury.
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!