W tegorocznym konkursie pod hasłem ,,Europa przyszłości - potrzebuje historii" brali udział uczniowie z różnych krajów Europy , którzy zaprezentowali 1400 prac pisemnych i artystycznych o różnorodnej tematyce  w j. niemieckim .

Tytułem finalisty  konkursu została wyróżniona tegoroczna absolwentka  kl. III LOb Agnieszka Michałkowska wykonując pracę projektową "Auf den Spuren meiner Familie"("Śladami mojej rodziny").

Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na ujęcie tematu, oryginalność, kreatywność i inicjatywę uczennicy.

Organizatorzy konkursu   :

Premier  kraju związkowego Nadrenii Północnej Westfalii  i Ministerstwo Szkolnictwa i Dalszego Kształcenia z siedzibą rządu w Münster.

Gratulujemy!

Opracowała: Monika Szczurek