1 kwietnia 2019 r. na PWSZ w Krośnie odbyła się III edycja Dnia Hiszpańskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Katalonia, o której opowiadał prof. Xavier Farré Vidal z UJ-kataloński poeta i tłumacz poezji Czesława Miłosza. Doskonałym uzupełnieniem wykładu była degustacja hiszpańskich potraw.
Największym zainteresowaniem cieszyła się tarta de Santiago, czyli przepyszne ciasto pielgrzyma. Konkurs Jaka to melodia w rytmie hiszpańskich przebojów był dla nas nie lada wyzwaniem. Ostatnim punktem programu był quiz Kahoot na temat kultury Hiszpanii. Nasze uczennice wygrały zaciętą rywalizację i nie jest to Prima Aprilis Gratulacje dla Marzeny Zajdel z klasy ITT (II miejsce) oraz Karoliny Mlickiej z klasy IIcLO (III miejsce!
W tym roku naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów, za rok będzie nas więcej!